the king of pop 4 ever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

the king of pop 4 ever


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiConectareÎnregistrare
Ultimele subiecte
» Dangerous world tour
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 6:10 pm Scris de DanaMJ

» Bad world tour
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 6:08 pm Scris de DanaMJ

» Victory Tour
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 6:04 pm Scris de DanaMJ

» Your favourite Michael Jackson picture of the day
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 5:53 pm Scris de DanaMJ

» Michael's smile!
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 5:52 pm Scris de DanaMJ

» Destiny Tour
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeDum Iul 17, 2011 2:07 am Scris de mjj4ever

» History world tour
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeDum Iul 17, 2011 2:01 am Scris de mjj4ever

» Esti Banat!
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeDum Iul 17, 2011 1:46 am Scris de mjj4ever

» Cum au murit 2010 gaini?
cartea lui Jermaine I_icon_minitimeLun Iul 11, 2011 11:54 pm Scris de mjj4ever

Galerie
cartea lui Jermaine Empty

 

 cartea lui Jermaine

In jos 
AutorMesaj
DanaMJ
MODERATOR
MODERATOR
DanaMJ


Mesaje : 230
Reputatie : 11
Data de inscriere : 12/03/2011
Varsta : 26

cartea lui Jermaine Empty
MesajSubiect: cartea lui Jermaine   cartea lui Jermaine I_icon_minitimeSam Mar 19, 2011 4:40 pm

cartea lui Jermaine

Mult asteptata biografie scrisa de Jermaine Jackson este pe punctul de a fi lansata.

Cartea intitulata “You are Not Alone: Michael: Through a Brother’s Eye” va fi publicata de editiura HarperCollins, fiind de asemenea editata, simultan si de editura Simon & Schuster pentru piata americana.

Touchstone, o subdiviziune a Simon & Schuster a anuntat in cursul zilei de marti ca biografia lui Jermaine Jackson “You are Not Alone: Michael: Through a Brother’s Eye” va fi lansata in cursul toamnei.

Catalogata de editura HarperCollins ca fiind “un martor expert din interior al istoriei“, cartea va detalia viata lui Michael Jackson din primii ani de scena alaturi de grupul Jackson 5, trecand prin perioada succesului masiv de care acesta s-a bucurat in anii `80 si `90 dar si prin perioada atat de tumultoasa din anii 2003 -2005, cand acesta s-a confruntat cu gravele acuze de abuz sexual asupra unui minor. Finalul cartii va descrie perioada ultimilor doi ani de viata, culminand cu ultimele luni din viata Regelui Pop si pregatirile acestuia pentru turneul “This Is It“.

Vorbind despre cartea sa, Jermaine a declarat: “Nu dorim ca viata lui Michael – sau moartea sa – sa fie un vesnic mister. Acesta este adevarul asa cum il stim noi. Am citit atat de multe despre ceea ce oamenii cred despre Michael, dar aceasta carte este despre ceea ce s-a intamplat cu adevarat. Sper sa reusesc sa ofer ocazia lumii din afara sa inteleaga universul fratelui meu. Toti spun ca vorbesc despre Michael si despre noi. Ei nu pot spune mai mult de atat. Acum este randul nostru. ”

Directorul editurii, Natalie Jerome, a adaugat: “Sunt foarte putine personalitati in lume ca si Michael Jackson si intotdeauna ramane o cantitate enorma de dragoste si dorinta de a afla cum a fost viata lui cu adevarat. Asemenea tuturor, am avut propria mea perceptie despre cine a fost cu adevarat Michael insa citind cartea lui Jermaine s-a schimbat tot ceea ce am crezut, cred ca fanii din toata lumea vor fi surprinsi si impresionati de aceasta carte. Aceasta publicare este o sansa unica in viata, iar echipa HarperCollins este incantata sa publice cartea lui Jermaine. ”

Sursa: MJJPassion
Sus In jos
 
cartea lui Jermaine
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
the king of pop 4 ever :: MJ :: Stiri-
Mergi direct la: