the king of pop 4 ever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

the king of pop 4 ever


 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiConectareÎnregistrare
Ultimele subiecte
» Dangerous world tour
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 6:10 pm Scris de DanaMJ

» Bad world tour
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 6:08 pm Scris de DanaMJ

» Victory Tour
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 6:04 pm Scris de DanaMJ

» Your favourite Michael Jackson picture of the day
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 5:53 pm Scris de DanaMJ

» Michael's smile!
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeMier Aug 24, 2011 5:52 pm Scris de DanaMJ

» Destiny Tour
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeDum Iul 17, 2011 2:07 am Scris de mjj4ever

» History world tour
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeDum Iul 17, 2011 2:01 am Scris de mjj4ever

» Esti Banat!
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeDum Iul 17, 2011 1:46 am Scris de mjj4ever

» Cum au murit 2010 gaini?
“MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeLun Iul 11, 2011 11:54 pm Scris de mjj4ever

Galerie
“MJ Broken Heart Stone” Empty

 

 “MJ Broken Heart Stone”

In jos 
AutorMesaj
Nicoll
MODERATOR
MODERATOR
Nicoll


Mesaje : 39
Reputatie : 1
Data de inscriere : 23/01/2011
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

“MJ Broken Heart Stone” Empty
MesajSubiect: “MJ Broken Heart Stone”   “MJ Broken Heart Stone” I_icon_minitimeJoi Feb 03, 2011 12:09 pm

O piesa unica, Michael Jackson, urmeaza sa fie scoasa la licitatie luna viitoare. Este vorba de o bucata de ciment in care Regele Pop si-a lasat urma palmelor, a talpilor si un autograf, cu mai bine de 20 de ani in urma (iunie 1984), bucata de ciment denumita generic “MJ Broken Heart Stone”.

Dar pentru a intelege mai bine despre ce este vorba, iata, pe scurt, povestea din spatele “MJ Broken Heart Stone“:

Michael Jackson se afla in apogeul carierei sale cand aceasta “piatra” a fost creata. Original, bucata de ciment a fost gandita pentru proiectul Walk of Fame al orasului Las Vegas, proiect ce nu a mai fost materializat. Astfel ca bucata de ciment a ramas depozitata pret de 20 de ani in subsolul hotelului Riviera din Las Vegas, pana intr-o zi cand a fost vanduta omului de afaceri , Andrew Wilson.

Astazi, Andrew Wilson isi aminteste cum a intrat in posesia pretioasei bucati de ciment:
“Am fost la locul potrivit, la momentul potrivit“.

Fostul campion international (de 5 ori) la Kung Fu, rezident al statului Santa Monica, a avut cateva relatii de afaceri cu cativa oamnei din staful lui Michael Jackson in urma cu cativa ani. “L-am sustinut extrem de mult in timpul procesului.” A declarat fostul campion. Wilson a publicat in cateva ziare locale, o scriosre de sutinere pentru Jackson in timpul procesului. “Am primit un raspuns de la oamenii de la Neverland cum ca Michael a vazut scrisoarea si a fost foarte incantat de ea.” a declarat acesta.

Wilson a povestit faptul ca in ziua cand Michael Jackson am murit s-a intalnit cu cativa oamenii care lucrau pentru Michael, acestia punandu-l in contact cu proprietarul de atunci al bucatii de ciment: “Oamenii de la Neverland mi-au spus: “O doamne, cred ca lui Michael i-ar placea sa ai aceasta piatra.“.”

Despre modul in care bucata de ciment a primit denumirea de “MJ Broken Heart Stone“, Andrew Wilson explica: “Privitii palma si veti vedea o inima imprimata.”

In palma stanga, imprimata pe bucata de ciment se poate vedea cu usurinta forma unei inimi, inima care pare ranita in partea din drapta, sus; astfel ca noul proprietar a denumit bucata de ciment “MJ Broken Heart Stone” (Piatra inimii frante a lui Michael Jackson ).
“Inima franta nu o reprezinta doar pe cea a lui Michael, dar si pe cea a fanilor care l-au iubit.” A tinut sa adauge Wilson, “Cred ca este un fel de mesaj transmis lumii, “Da, am murit cu inima franta si am fani care au o inima franta din cauza mea.”.”

“MJ Broken Heart Stone” va fi scoasa la licitatie de o cunoscuta casa de licitatii specializata pe obiecte ce au apartinut multor vedete de la Hollywood; licitatia urmand sa se incheie pe 15 februarie.




Sursa: MJJ Passion
Sus In jos
 
“MJ Broken Heart Stone”
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
the king of pop 4 ever :: MJ :: Stiri-
Mergi direct la: